Prejdite
12. septembra 2022

Maspex predstaví na slovenskom a českom trhu legendárnu vodku, Żubrówku!

Spoločnosť Maspex rozširuje svoje portfólio o predaj alkoholu. V tomto roku skupina Maspex kúpila jedného z najväčších výrobcov vodky a distribútorov alkoholu, spoločnosť CEDC. Svoje portfólio tak obohacuje o legendárnu vodku, Żubrówku. Podľa zdroju The spirit business*, je Żubrówka štvrtou najpredávanejšou vodkou na svete.

Jedinečnosť tejto vodky je daná miestom pôvodu, panensky divokou prírodou Bielovežského pralesa s voľne žijúcimi zubrami a tiež unikátnym spôsobom výroby. Základom sú vysoko kvalitné suroviny a niekoľkonásobná destilácia a filtrácia. Żubrówke Bison Grass, ikonickej vodke, dodáva nezameniteľnú chuť tomkovica vonná, inak známa ako zubria tráva, ktorá sa na území pralesa ručne zbiera. Nasleduje proces macerovania a odležania v dubových sudoch. Do každej fľaše sa ručne vkladá jedno steblo trávy.

Tento rok bude portfólio pre slovenský trh doplnené aj o čistú vodku a tiež o ľahšiu a ovocnejšiu alternatívu Żubrówku Rosé s vôňou a chuťou divokých lesných malín, brusníc a borievky.

*https://www.thespiritsbusiness.com/2022/06/top-10-biggest-selling-vodka-brands/

Zdieľaj túto stránku: Facebook Twitter Linkedin Email SMS